Faaliyetler

Yetim Sponsorluk Halkaları

Yetim Sponsorluk Halkaları

Sivil toplum kuruluşlarına göre yeryüzünde 400 milyon yetimin olduğu ve her yıl neredeyse 4 milyon çocuğun yetim ve öksüz kaldığı tahmin ediliyor. Bu çocuklar bir araya gelse dünyanın en büyük 3. ülkesini oluşturabilecek kadar kalabalıklar… 

Yetim Sponsorluk Halkalarına Dahil Ol Böylesi istatistiklerin konuşulduğu bir dünyada çocuklar ve bilhassa
yetim çocuklar, toplumsal hayatın en savunmasız grubunu oluşturuyor. Korumasız kalan çocuklar, organ mafyaları, dilenci ve fuhuş çeteleri, insan kaçakçıları, suç örgütleri, madde bağımlılığı, çocuk askerliği ve çocuk işçiliği gibi tehditlerle karşı karşıya kalıyor. Bizler de gelecekleri günden güne belirsizleşen yetim çocukların hayatlarında bir umut ışığı olabilmesi ümidiyle iyilik halkaları kuruyoruz.

İyilikhane olarak, Yetim Sponsorluk Halkaları’na katılan yüzlerce hayırseverle beraber Türkiye, Ortadoğu, Balkanlar, Güneydoğu Asya ve Afrika’da yetimlerin barınma, eğitim, sağlık, giyim ve gıda ihtiyaçlarına her ay düzenli olarak 125 TL ile destek oluyoruz.

Siz de ayda 125 TL bağış ile bir yetime sponsor olabilirsiniz ya da dilediğiniz miktarda (ayda 10-20-25-50... TL) bağışla yetim sponsorluk halkalarımıza katılarak birkaç kişi ile birlikte bir yetimin elinden tutabilirsiniz.

Sponsorluk süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Ancak 1 yıl sponsorluk, imkanınız dahilinde değilse, tek seferlik ya da birkaç aylık taahhütle de bir yetime destek olabilirsiniz. Yetim Sponsorluk Formu’nu doldurmanız ve ilk bağışınızı derneğimize ulaştırmanızın ardından halkanızın sponsor olduğu yetimin fotoğrafını ve bilgilerini içeren bilgi formunu e-posta yoluyla alabilirsiniz.

Siz de destek bekleyen milyonlarca yetimden birine sahip çıkın ve onun tehlikelerden korunmasına ve eğitime devam etmesine yardımcı olun.

Bağış Yap Yetim Sponsorluk Halkalarına Dahil Ol