Gündem

Gönüllü Buluşmaları

  • 01.11.2018
  • Etkinlik

10 Ekim ve 22 Ekim tarihlerinde düzenlediğimiz gönüllü buluşmalarımızda 40’ı aşkın gönüllümüzü İyilikhane’de ağırladık. Buluşmada ilk kez gönüllü olan arkadaşlarımızla tanıştık; İyilikhane’nin hikayesini, çalışma alanlarımızı ve gönüllü desteğine en yoğun ihtiyaç duyulan faaliyetleri paylaştık. Her bir gönüllümüzün çocukların tebessümüne vesile olmak için neler yapabileceğini istişare ettik. Gönüllülerimizi kendi çevrelerinde iyiliği yaymak için neler yapabilecekleri fikirleri ile uğurladık.

Ayrıca buluşmaların nihayetinde, bir grup gönüllümüz sosyal medyada “Vesile Kitap” isimli bir sayfa oluşturarak Arakan Çocuk Merkezi İnşa Projesi’ne destek olmak için çalışmalara başladı. Kendilerine Arakanlı çocuklar adına teşekkür ediyor, hayra niyetleri ve azimleri için tebrik ediyoruz. 

Şefkat Koleji Genç Vakıfçılar Kulübü öğrencilerinin derneğimize gerçekleştirdikleri ziyarette Başkan Yardımcımız Zeynep Sena Soyyiğit, 2011’den bugüne süren gönüllülük hareketimizi genç arkadaşlarımızla paylaştı, çalışmalarında dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgi verdi. İlgiyle ve heyecanla katılım gösteren tüm Genç Vakıfçılar’a teşekkür ediyor, dünyanın dört bir yanında nice çalışmada hep birlikte iyilikte yarışanlardan olmalarını diliyoruz.

Bireysel olarak ya da arkadaşlarınızla birlikte, iyiliği konuşmak ve birlikte yapabileceklerimizi istişare etmek için siz de 02128070709 numaralı telefondan bize ulaşabilir, İstanbul-Fatih’teki dernek merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Grup buluşmaları için program talep edebilirsiniz.