Gündem

RAMAZAN 2021

  • 13.04.2021
  • Haber

Zekât, fitre ve sadaka bağışlarınızla İstanbul ve Kudüs'te yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları sevindirin!

Hayırseverlerin destekleriyle 2020 yılı Ramazan ayında, İstanbul ve Kudüs'te 500 çocuğa bayramlık kıyafet, 334 çocuğa namaz seti, oyuncak ve şekerlemelerle hazırladığımız ramazan hediyesi, 345 haneye 156.650 TL nakdi yardım, 35 temizlik seti, 460 gıda kartı ulaştırdık, çocukların yuvalarında Ramazan’ın coşkusuna ve bereketine hep birlikte ortak olduk. Bu Ramazan'da da aynı heyecanla, yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerinde tebessüm, hanelerinde sevinç vesilesi olabilmek için bayramlık kıyafet, gıda kartı, Ramazan hediyesi ve nakdi destek bağışlarınızı bekliyoruz.

İstanbul'da Ramazan Faaliyetlerimiz

Koronavirüs salgını sebebiyle, İstanbul'da pek çok çocuğumuzun ebeveyni çalıştığı günlük işlerinden çıkarıldı, hanelerinde en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için gelirleri kalmadı. Bu Ramazan’da da çocukların evlerine fatura, kira vb. ihtiyaçlar için nakdi yardımlarınızı da ulaştırıyoruz, market alışverişlerinde kullanabilecekler gıda kartları ile sofralarına misafir oluyoruz. Bayramlık kıyafetlerle çocukların bayram coşkusuna Ramazan boyunca okula, parka vb. gidemeyecek, olumsuz fiziki koşullara sahip evlerde karantinada kalacak çocuklarımıza, evlerinde hem Ramazan coşkusunu hissetmeleri hem de keyifli vakit geçirebilmeleri için namaz setleri, oyuncaklar/kutu oyunları ve şekerlemelerden oluşan Ramazan hediyeleri dağıtıyoruz.

Kudüs'te Ramazan Faaliyetlerimiz

Doğu Kudüs'te hâlihazırda %86'sı yoksulluk sınırı altında yaşayan halkın, koronavirüs salgını sebebiyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile geçimleri daha da güçleşti. Kudüslü çocukların hanelerine kumanyalar ulaştırıyor, bayramlık kıyafetlerle çocukların bayram sabahını neşeyle karşılamaları için çalışıyoruz.   

Bayramlık 250 TL | Gıda kartı 125 TL | Ramazan Hediyesi 60 TL | Fitre 28 TL

Haydi, siz de zekât, fitre ve sadaka bağışlarınızla dilediğiniz miktarda katkıyla İstanbul ve Kudüs'te yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları sevindirin!

Çocukların sevinciyle bereketlensin Ramazan!

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

- Ramazan faaliyetlerinde gönüllü olarak yer almak için tıklayınız.

- Kredi kartınızla online bağış sayfasından bağış yapabilirsiniz.

- Havale/ EFT ile banka hesaplarımıza bağışınızı ulaştırabilirsiniz.

- Sosyal medya hesaplarınızda ve çevrenizde Ramazan çalışmalarımızı paylaşarak daha çok hayırsevere ulaşmamıza yardımcı olabilir, nice çocuğun mutluluğuna vesile olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi, soru görüş ve önerileriniz için gonullu@iyilikhane.org.tr e-posta adresinden veya sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebilirsiniz.