Organizasyonlar

Kermes ve Stantlar:

1Şubat 2011’den bugüne Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediğimiz kermeslerden ve açtığımız stantlardan elde ettiğimiz bağışlar yetimlerimizin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ayrıca kermeslerimizde ve stantlarımızda görev alan, gece gündüz koşuşturan  gönüllülerimiz her organizasyonla yeni arkadaşlıklar kuruyor. Dilerseniz siz de bu iyilik hareketine dâhil olabilir, projelerimizin daha geniş kitlelere yayılmasına vesile olmak adına stantlar açabilir ve kermesler organize edebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve organizasyon için İletişim başlığından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Seminerler:

1Muhtelif illerde, okullarda, sivil toplum kuruluşlarında düzenlediğimiz seminerlerde sizlerin desteği ve duâsıyla var olan İyilikhane’nin dünyaya hangi iyilikleri kattığını anlatıyoruz. Müslüman coğrafyaların dertlerini derdimiz ediniyor ve çözümleri tartışıyoruz. Biz gençlerin sunabileceği katkıları konuşuyor, her seminerden daha da umut dolu ayrılıyoruz.

Siz de okulunuzda, kulübünüzde veya derneğinizde bir seminer düzenlemek isterseniz, İletişim başlığından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kahvaltılar:

1Yetimlerimizin yararına düzenlediğimiz kahvaltılarda toplanan bağışlar ile projelerimizin temellerini yükseltiyor, kahvaltımızı teşrîf eden konuşmacılarla vizyonumuzu daha da genişletiyoruz.

Şimdiye dek, İstanbul’da Ekim 2013’te Dr. Sare Davutoğlu’nun katılımıyla 200 kişilik, Kasım 2014’te Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Dr. Senai Demirci’nin katılımıyla 400 kişilik ve Mart 2015’te İsmail Kılıçarslan’ın katılımıyla 900 kişilik kahvaltı organizasyonları düzenledik. Ayrıca Ankara, Balıkesir ve Kayseri’de organize ettiğimiz kahvaltılarda 550 gönüllümüz ile bir araya geldik.

Yetim Geceleri:

1Yetimler yararına geceler düzenliyor, yetimler için gönlünde dert taşıyan kardeşlerimizle buluşuyoruz.

Şimdiye dek, Aralık 2011 yılında Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde 1200 kişi katılımlı bir gece düzenledik. Afro-Amerikalı Dhoruba bin Wahad, Araştırmacı-Yazar Hakan Albayrak, Av. Gülden Sönmez, sanatçı Mesut Kurtis ve şâir İbrahim Sadri’nin katılımıyla gerçekleşen geceden edilen gelirlerle Malavi Yetimhanemizin inşası için gerekli olan kalan tüm meblağ da tamamlanmış oldu.

İftarlar:

1Açlığın ve mahrumiyetin anlamını bir nebze olsun idrak edebilmek, içinde olduğumuz ahir zamanda ayda bir kez olsun Pazartesi-Perşembe orucu sünnetini ihya etmek ve yetim çalışmalarına gönül vermiş arkadaşlarımızla bir araya gelip muhabbet etmek için her ayın ilk Pazartesi günü oruç tutuyor ve iftar organizasyonları düzenliyoruz.

Şimdiye dek 27 farklı ilde 7 ay boyunca iftar organizasyonları düzenledik. Siz de kendi ilinizdeki iftarlarda organizatör veya katılımcı olmak isterseniz, İletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.