Yetim Sponsorluk Halkaları

B4. Yetim Sponsorluk Halkaları-Yeryüzünde 165 ila 210 milyon yetim bulunuyor. Üstelik bu sayıya Ortadoğu ve Asya’dan 52 ülke dâhil değil…
Afrika’daki 82 milyon yetim ve öksüz çocuğun yetimliklerinin %30’u AIDS nedeniyle…
-Dünyada 300 bin çocuk asker bulunurken, her yıl 2,5 milyon çocuğun kaçırıldığı ve her gün 3 bin çocuğun fuhşa zorlandığı tahmin edilmekte…
-Ve her gün neredeyse 10 binden fazla çocuk yetim ve öksüz kalmakta…

Böylesine istatistiklerin konuşulduğu bir dünyada, gölgede büyüyen çocuğa sahip çıkmak adına öğrenci halinden anlayan bir sponsorluk sistemi geliştirdik:

Yetim Sponsorluk Sistemi’nde bir yetimin barınma, eğitim, sağlık, giyim ve gıda ihtiyaçlarına ayda 100 lira ile destek olabiliyorsunuz. Ancak 100 TL’nin tamamı yerine, 10, 20, 30 veya 50 TL ile de bir halkamıza dâhil olarak birkaç kişi ile birlikte bir yetimin elinden tutabilirsiniz.

Bu sistemimiz vesilesiyle, şu ana dek gruplarımıza katılan yüzlerce gönüllümüzle beraber Türkiye, Ortadoğu, Balkanlar, Güneydoğu Asya ve Afrika’dan sahiplendiğimiz 231 yetimi* her ay düzenli olarak destekliyoruz. Bu sayıyı artırmak, bir yetimin de başını siz okşamak isterseniz, dilediğiniz miktarda bağışla iyilik halkalarımıza katılabilirsiniz.

*Mart 2017 verilerine göre. 

Yetim Sponsorluk Halkalarına Dahil Ol