Yetimhaneye Bir Tuğla Koy

Bahar 2014 itibariyle finanse etmeye başladığımız 3. projemiz Güney Asya’da 3 katlı, 170 kişilik bir yuva: İyilikhane Bangladeş Yetimhanesi.

khulna madrasa 00

Bangladeş’te inşa edilen yetimhanemiz, farklı yaş grupları için ayrı medreselerin, devlet okulunun, caminin ve bilim laboratuvarının olduğu bir eğitim kompleksinin içerisinde yer almaktadır. 730 metrekare alan üzerine üç katlı bir yetimhane olarak planlanan projemizin ayrıca ağaçlandırılacak bir bahçesi de bulunmaktadır. 32 yatakhane, kütüphane, okuma odası, çamaşırhane, oyun odası, revir, yemekhane, kiler ve mutfağın bulunduğu projemizin toplam maliyeti 620.000 EURO olarak belirlenmiştir.

Yetimhaneye Bir Tuğla Koy

Yetimhane Projesi ile 160 milyonu aşan nüfusuyla dünyanın en kalabalık yedinci ülkesi olan Bangladeş’te bulunan yetim çocuklara güvenli ve temiz bir barınma imkanı sağlamayı ve onların eğitimli ve bilinçli birer Müslüman olarak yetişmesine vesile olmayı amaçlıyoruz. Bangladeşli yetimlerin duasında yer almak ve yetimhanenin inşası, tefrişatı ve peyzajı için gerekli olan meblağı karşılamak için çeşitli fon kaynakları üretiyoruz.

Bangladeş İyilikhane Yetimhanesi İçin Ne Yapabilirsiniz?

 • Bireysel/kurumsal bağışlar: Bireysel veya kurumsal bağışlarınız ile yetimhane inşasına küçük katkılarda bulunabileceğiniz gibi, yüksek miktarlarda bağış ile yetimhanenin bir odasına/bölümüne sponsor olabilirsiniz. Ve böylece yetimhanenin bir bölümüne dilediğiniz bir ismi verebilirsiniz.
  1 Yatakhane için 9.000 EURO
  Çamaşırhane için 14.000 EURO
  Bahçe ve Çevre Düzenlemesi için 15.000 EURO bağış bedeliyle sponsor olabilirsiniz.
 • Kermesler: Kısa zamanda hem çok bağış elde etmek hem de çok fazla kişiyi iyiliğe ortak etmek için İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok şehrinde kermesler organize edebilirsiniz.
 • Online bağışlar: Sosyal medya, haber/gazete/dergi siteleri, forum, sözlük gibi çeşitli alanlarda tanıtım yapabilir, Online Bağış sistemimiz üzerinden bağış yapabilirsiniz / yapılmasına vesile olabilirsiniz.
 • İyilik Heybesi’nde bağışa teşvik amaçlı hediye ürünlerimiz: İyilik halkalarının genişlemesine vesile olması amacıyla hazırladığımız hediye ürünlerimizi, Kitap Ayracı Projesi’nde olduğu gibi bağış karşılığında hediye ediyoruz. İyilik Heybesi ismini verdiğimiz sistemimizle hediyeleşme sünnetini yetimler yararına ihya ederek Bangladeş’teki yetimhanemize tuğla üstüne tuğla koyuyoruz. Siz de heybenizi doldurabilir, yetimlerin duasına muhatap olabilirsiniz.
 • Eğitim merkezlerindeki faaliyetler: Üniversite, lise ve ilköğretim okullarında, yurtlarda, STK’larda, bilgi evlerinde, gençlik merkezlerinde veya kurslarda arkadaş çevrenizi hayra teşvik ederek daha çok kişinin dünyasına yetimi gözetme bilincini inşa edebilir, hediye ürünlerimizin tanıtımına yardımcı olmak için stantlar açabilirsiniz.

Bangladeş İyilikhane Yetimhanesi 3 Boyutlu Proje Çizimleri 

Bangladeş İyilikhane Yetimhane Projesi foto galeri için tıklayınız. 

Not: Bangladeş’te inşa edilen yetimhane projemiz, partner kurumlarımız İHH İnsani Yardım Vakfı ve İslamic Aid Bangladesh ile birlikte yürütülmektedir.