Faaliyetler

Sponsorluk Halkaları

Yetim Sponsorluk Halkaları


Sivil toplum kuruluşlarının 2015 yılı tahminlerine göre dünyada 400 milyon yetim var. Yani her 5 çocuktan 1'i yetim. Bu çocuklar bir araya gelse dünyanın en büyük 3. ülkesini oluşturabilecek kadar kalabalıklar. Her gün 10 bin çocuk anne veya babasını yitiriyor. Yetim çocukların %60'ı ise hayatı boyunca hiç eğitim alamıyor. Korumasız kalan çocuklar, organ mafyaları, dilenci ve fuhuş çeteleri, insan kaçakçılığı, madde bağımlılığı, suç örgütleri, çocuk askerliği ve çocuk işçiliği gibi tehditlerle karşı karşıya kalıyor.

Yetim Sponsorluk Halkalarına Dahil Ol
 


İyilikhane olarak, Yetim Sponsorluk Halkaları Sistemine katılan yüzlerce hayırseverle beraber Türkiye, Ortadoğu, Balkanlar, Güneydoğu Asya ve Afrika’da yetimlere her ay düzenli olarak barınma, eğitim, sağlık, giyim ve gıda ihtiyaçlarına 125 TL ile destek oluyoruz.

Sizler de Yetim Sponsorluk Halka Sistemi ile ayda 125 TL ile bir yetime sponsor olabilir ya da 10-20-25-50... TL ile dilediğiniz miktarda bağış ile organize ettiğimiz bir halkaya dahil olarak birkaç kişi ile birlikte bir yetimin elinden tutabilirsiniz.

Sponsorluk süresinde tercih edilen süre 1 yıldır, ancak tek seferlik ya da birkaç aylık taahhütle de bir yetime destek olabilirsiniz. Yapacağınız bağışın miktarına ve süresine göre sponsorluk halkalarımıza dahil edilecek ve ilk bağışınızın derneğimize ulaşmasının ardından halkanızın sponsor olduğu yetimin fotoğrafını ve bilgilerini e-posta yoluyla alabileceksiniz.

Haydi, destek bekleyen 400 milyon yetimden birine siz sahip çıkın!

Bağış Yap Yetim Sponsorluk Halkalarına Dahil Ol