Gündem

İyilikhanede Ramazan

  • 29.04.2019
  • Haber

İyilikhane’de bu yıl da Ramazan ayını heyecanla bekliyoruz. Ramazan boyunca yüzlerce çocuğun tebessümüne vesile olacak bayramlık giydirme etkinliklerimiz, gıda kartı, fitre, zekat dağıtımlarımız ve 4.Çocuk İftarı’mız için hazırlıklarımız başladı. Siz de bağışlarınızla çocukların bayramlık sevincine ortak olabilir, gıda yardımları ile sofralarını süsleyebilirsiniz.

  

2018 yılı Ramazan ayında hayırseverlerin desteğiyle 1071 bayramlık, 461 kumanya ile yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldürmüştük. Bu yılda da Ramazan’ın bereketini çocuklarla paylaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çocukların ailelerini, kendi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılayabilmeleri için, alışveriş kartları şeklinde ulaştırdığımız gıda yardımları ile destekliyoruz. Ramazan ayı boyunca sürecek bayramlık giydirme etkinlikleri ile yüzlerce ihtiyaç sahibi çocuğun bayramı yeni bayramlıkları ile karşılamasına vesile oluyoruz. Bayramlık giydirme etkinliklerimizde çocuklarımızı gönüllülerimiz ile kıyafet mağazalarında buluşturuyoruz. Her bayramlık etkinliğimizde bir yandan çocuklarımızın (belki de hayatlarında ilk kez yaşadıkları) diledikleri bayramlığı seçme heyecanını paylaşırken diğer taraftan gönüllülerimizin de çocuklarla vakit geçirmesi için ortam hazırlayarak, iyiliğin her bir gönüllümüzün hayatında alışkanlığa dönmesini amaçlıyoruz. Yüzlerce çocuğun zihninde güzel bir Ramazan hatırası bırakmak, birlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmek için düzenlediğimiz 4. Çocuk İftarı için de çalışmalarımız devam ediyor. Yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar ve gönüllülerimizle iyiliğin büyük küçük tüm kalplere ulaşması duasıyla buluşacak, doyasıya eğleneceğiz.

Siz de desteklerinizle bir çocuğun bayram sabahına yepyeni kıyafetlerle uyanma mutluluğuna vesile olabilir, ailesiyle oturacağı iftar sofrasına sıcacık bir çorba ulaştırabilirsiniz.

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

- Zekat, fitre ve sadaka bağışlarınızla sıcacık bir tebessüme vesile olmak isterseniz bağışlarınızı online bağış sayfasından kredi kartınız ile veya banka hesaplarımıza havale/EFT yoluyla ulaştırabilirsiniz.
- Gönüllümüz olarak, sosyal çalışmacımızla birlikte sosyal inceleme ve tespit çalışmaları için ev ziyaretlerine, yardım dağıtımlarına, bayramlık giydirme etkinliklerine katılabilirsiniz. 
- Sosyal medya hesaplarınızda ve çevrenizde Ramazan çalışmalarımızı paylaşarak daha çok iyiliksevere ulaşmamıza yardımcı olabilir, nice çocuğun mutluluğuna vesile olabilirsiniz. 
Ayrıntılı bilgi, soru görüş ve önerileriniz için 02128070709 - gonullu@iyilikhane.org.tr e-posta adresinden veya sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebilirsiniz.