İyilik Heybesi Nedir ?

İyilikhane’de İyilik Heybesi çatısı altında hayırseverleri iyilik yapmaya teşvik etmek için küçük-orijinal hediye ürünler üreterek ilköğretim çağındaki çocuklardan yetişkin bireylere kadar geniş bir kitleye iyiliği ulaştırabilmek, ana gayelerimizden birisidir. Böylece 2011 yılında başlattığımız Kitap Ayracı Projesi serüveninden bu yana tecrübe ettiğimiz gibi hem bağışçılarda hayra dair bir hatıra bırakarak onlarda yetimi gözetme şuurunu diri tutuyor hem de bağış havuzunu daha hızlı bir şekilde doldurma imkanı sağlayabiliyoruz.

Yetimhane projesini finanse etmek için geliştirdiğimiz İyilik Heybesi sistemimizde sizler için özveriyle hazırladığımız birbirinden şık ürünlerimizi göreceksiniz.Tasarımı bize ait olan kitap ayraçlarımız, not defterlerimiz, rozetlerimiz, anahtarlıklarımız, “Namaza Başlıyorum” setlerimiz, Kur’an Meali setlerimiz ve daha niceleri… Siz sayfamızda her ürün için belirlenmiş olan “hediye bedeli” kadar bağış yaptığınızda, biz de o ürünü kargo ile adresinize göndereceğiz. Ve bağışlarınızla Bangladeş’teki yetimlere bir yuva inşa edeceğiz; tıpkı Malavi Yetimhanesi ve Patani Okulu gibi...

Haydi, siz de yapacağınız küçük bir bağışın, dünyanın öbür ucunda bir çocuğun semaya açılan ellerinde bir duaya dönüştüğünü hayal edin. “Ah”ına derman olacağınız bir yetimin duası ile sizin aranıza ne on binlerce kilometrenin ne de farklı dil ve renklerin giremediğine şahitlik edin.

Devamını oku

Öne Çıkanlar