Kitap Ayracı Projesi ile Şubat 2011’de başlattığımız iyilik çağrımıza onlarca şehirden yüzlerce gönüllü ses verdi. 10 aylık yoğun çalışmalarımız neticesinde yetimhanemizin inşa masrafları için gerekli olan bağışa ulaştık ve Malavi’de 46 yetim çocuğa bir yuva yaptırdık. 

Malavi, ekvator kuşağının altında, altın bakımından zengin, bereketli yağmurların suladığı verimli topraklara sahip olmasına rağmen, Afrika'nın en fakir ülkelerinden birisi… İnsanların açlıktan ot ve ağaç yapraklarını yemek zorunda kaldığı, yoksulluk nedeniyle eğitim ve barınma imkanlarının çok yetersiz olduğu ülkede, yetim çocukların karşılaştığı zorluklar daha da katlanıyor.

Yetim çocukları tehlikelerden koruyarak onların barınma ve yiyecek ihtiyacını karşılaması, eğitime devam etmelerine imkan sağlaması ve anne şefkatiyle hayata hazırlanmalarına katkı sağlaması niyetiyle yaptırdığımız yetimhanemizin Ağustos 2012’de açılışını gerçekleştirdik. 

Proje bedeli 130.000 TL olan okulumuzu, binlerce gönüllünün bağışlarıyla ve bölgede yıllardır saha çalışması yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı’nın operasyonel desteğiyle tamamladık ve iaşe ve işletim sorumluluklarını devrettik.