Ayla, Kardeşlik Bağı Projemizle gönlümüze giren ilk öğrencilerimizden biriydi. Savaşın yakıp yıktığı hayatında tüm imkansızlıklara rağmen okumak istiyordu. Her hafta düzenli olarak gönüllülerimizle buluşuyor, Türkçe öğreniyor, aktivitelerimize katılıyor ve okul derslerini iyileştirmeye çalışıyordu. Ama ne yazık ki sağlık durumunda bir iyileşme olamadı. Maddi yetersizlikler ve zorlu yaşam koşulları, Ayla'nın astım hastalığını akciğer nakli ihtiyacına kadar götürdü.

Bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin desteğiyle, akciğer nakli için resmi işlemlerin tamamlanması için uğraşırken, kalpten bağ kurduğumuz Ayla'nın vefat haberini aldık. Savaşın sonuçlarıyla ailesinin verdiği mücadeleye eklenen evlat acısı ve tüm çabalarımıza rağmen çaresiz kalışımız da maalesef kurduğumuz bağa dahil...  

Ayla'nın hatırasını gönlümüzde taşıyarak, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak, en hızlı ve etkili şekilde yardım ulaştırmak için durmadan gayret ediyoruz. Siz de bağışlarınızla çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.