2022-2025 Dönemi Yönetim Kurulu

Başkan: Merve Çirişoğlu

Merve Çirişoğlu, animasyon yönetmeni, yapımcısı ve eğitmenidir; çocuklara yönelik görsel projeler ve animasyonlar hazırlamaktadır. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde onur derecesiyle, yüksek lisansını University of the Arts London Animasyon bölümünde birincilikle tamamlamıştır. Çalışmaları milyonlarca seyirciyle buluşan, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'nde ve uluslararası festivallerde çeşitli dallarda "En İyi Animasyon" gibi 45 ödül alan Çirişoğlu, 2011 yılında başlattığı Kitap Ayracı Projesi’yle İyilikhane’nin tohumlarını atmıştır. Derneğin kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.    
/mervecirisoglu/

Başkan Yardımcısı: Z. Sena Soyyiğit

Uzman psikolojik danışmandır; çocukluk, gençlik, eğitim, gönüllülük ve sivil toplum alanında çalışmalar yapmaktadır. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde onur dereceleriyle tamamlamıştır. 2012’de katıldığı Kitap Ayracı Projesi ekibinde aktif olarak görev almıştır. İyilikhane’nin kurucu üyesi ve başkan yardımcısı olan Soyyiğit, idari sorumlu ve eğitim projeleri danışmanı vazifeleriyle dernekte hizmet etmektedir.

Sayman: Ayşe Seyyide Kaptaner Demirhan 

Ayşe Seyyide Demirhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, Imperial College London’da İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim yüksek lisansını ve Birkbeck, University of London’da mülteci girişimciliği üzerine doktorasını tamamlamıştır. Öğretim ve araştırma görevlisi olarak aynı üniversitede çalışmıştır. Eğitim teknolojileri ve sosyal girişimcilik alanlarında mültecilerle ilgili uluslararası projelerde rol almıştır. Proje Yöneticisi olarak bir yönetim danışmanlık şirketinde çalışmaktadır. 2021 Nisan ayı itibariyle İyilikhane Çocuk Derneği yönetim kurulunda yer almaktadır.   
/ayseseyyidekaptaner/

Üye: Melike Saka 

Melike Saka, sosyal hizmet uzmanıdır. Lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 29 Mayıs Üniversitesi'nde Manevi Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2015 yılından bu yana İyilikhane başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmalara katılmıştır. 2019 yılından beri İyilikhane'de Kurumsal İletişim ve Proje Koordinatörü olarak hizmet etmektedir. 2021 Nisan ayı itibariyle İyilikhane Çocuk Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak vazife almaktadır.   
/melikesaka/

Üye: Makbule Haykıran 

Makbule Haykıran, lisansını, Galatasaray Üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim ve Uygulamalı Yabancı Diller; yüksek lisansını Goldsmiths, University of London’da Çocuk Edebiyatı Yaratıcı Yazarlık bölümünde tamamlamıştır. Medya alanında kültür sanat üzerine dijital yapımcı olarak çalışmaktadır. Aktif olarak gönüllülük çalışmalarına katılmış ve 2022 yılının Eylül ayı itibarıyle İyilikhane Çocuk Derneği'nde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.